22 Mart, 2012

Garnier B.B. KremB.B. kremler son bir kaç yıldır sık sık duyduğum, uzakdoğudan alıp kullanmaya cesaret edemediğim, yine de merakla izlediğim ürünlerdi. (o ne ki derseniz yazının sonlarında aradığınız cevabı bulacaksınız :) ) Watsons'takini denesem mi denemesem mi derken Garnier' in B.B. krem ürettiğini duydum ve başladım Türkiye'ye gelmesini beklemeye...


Veee Garnier' in ürettiği B.B. krem nihayet Migros' larda satılmaya başladı, görünce hemen sepete attım :) 2 rengi vardı, ben Casper gibi olduğum için "02-light" rengini tercih ettim. Eve gelince hemen sürdüm, şu anda ten rengimle uyumlu görünüyor. Yine de rengi güneş ışığında görmeden, sivilcelere etkisi için de bir süre kullanmadan bir şey söylemek doğru olmayacak, şimdilik sadece denemek isteyenlere gelişini ve adresini haber vermiş olayım; yorumlar önümüzdeki günlere kalsın ;)

 

Ürün 50ml, fiyatı ise Migros'ta 16.90. Garnier Türkiye sayfasında henüz ürün görünmüyor, B.B. krem nedir, Garnier neler vaadediyor diye merak edenlere dil sorunuyla uğraşmamanız için bu kremlerin genel özelliğini ve kutu üzerinde yazılanları da ekleyeyim:

 

BB Cream ne ki?

Blemish Balm'ın kısaltması ve daha ziyade uzakdoğuda çılgınlar gibi kullanılıyor. Hani o porselen bebek gibi ciltleri var ya, çoğunun altında bu kremler yatıyor :) 1967'de Almanya'da dermatologlarca lazer tedavisi sonrasında koruması ve kapatıcı olması amacıyla kullanılmaya başlanmış. Bazı markalardakiler cildin rengini açtığını, bazıları kırışıklıkları engellediğini, bazıları akneyi engellediğini iddia ediyor; markalar da özellikleri de çeşit çeşit... Genel anlamda sivilce yapmayan, cildi boğmayan, fondötenden daha hafif kapatıcı nemlendiriciler denebilir.Garnier B.B. neler vaadediyor?

Mucizevi Cilt Ksursuzlaştırıcı B.B. Krem:

*24 saat nemlendirir

* Cilt rengini eşitler

*Pürüz ve çizgileri gizler

*Sağlıklı bir ışıltı verir

*SPF 15 ile UV ışınlarından korur

*Komedojenik değildir

 

-Benim için uygun mu?

Evet, eğer etkili ve sonuçlarını anında görebileceğiniz bir cilt bakımı (nemlendirme, UV koruma,yorgunluk izlerini yok etme, donukluk, kızarıklıklar, çizgiler, kusurlar ve lekeler) arıyorsanız uygundur.

 

Farkı nedir?

Tüm rutin güzellik adımlarını tek bir üründe birleştirirken makyajın yumuşak dokunuşunu da "Mükemmel cilt etkisi" yaratmak için kullanır. Tek uygulamada nemlendirir, cilt tonunuzu eşitler ve cildinize parlaklık verir.

 

 

11 kişi üşenmeyip içini döktü:

j.d. dedi ki...

Keşke Garnier hayvanlar üzerinde test yapmasa...BB kremleri çok beğeniyorum ve bunu da denemek isterdim ;)

Aslı dedi ki...

Maalesef hangi markaların hayvanlar üzerinde test yaptığını hiç bilmiyordum, dolayısıyla Garnier'nin de :/

Aphraell dedi ki...

fondoten'in cildime nefes aldırmadığı gibi bi hisse kapıldığım için bu bb cream'ler başından beri ilgimi çekiyordu ama ne yalan söyleyeyim watsons'dakine ben de pek güvenemedim :) bunu denemeyi düşünüyorum, bi indirime fln denk getirirsem kesin alırım :) senden de yorumları bekliyoruz ;)

Canan(Kitapkurduyumben) dedi ki...

Aaa hemen almalıyım,denemeliyim!!!

Aslı dedi ki...

Deneyelim deneyelim ;)

Aslı dedi ki...

Bu sabah ince bir tabaka halinde sürdüm, bakalım :) Keşke 8 martta çıkmış olsaydı değil mi ;)

deniz dedi ki...

Bende hemen almalıyım. Yaz için de fondoten yerine kullanılabilecek güzel bir ürün.

Aslı dedi ki...

aynen, Migros' ta 2 rengi de bol bol vardı ;)

deniz dedi ki...

Aldım ben bunu ve çokta memnun kaldım. Haberdar ettğin için sağol...

deniz dedi ki...

Aldım ben bunu ve çokta memnun kaldım. Haberdar ettğin için sağol...

deniz dedi ki...

Nisan, mayıs ve sen yoksun. İyi misin Aslı?

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Kim o?