24 Eylül, 2012

Pazar

Dün günlerden pazardı; dinlenmenin, başlayacak haftanın enerjisini toplamanın günü. Peki biz ne yaptık?


1 saat boyunca bu havuzda yüzdük, kahvaltımızı hakettik! Küçücük şehrimizde tam olimpik bir havuz bulunması öyle büyük bir şans ki...Kahvaltıyı eritmemiz lazımdı, biz de dağcılık kulübünün hocasını da yanımıza alıp dağın üzerinde çıkıntı şeklinde bir kaya var ya, 2,5 saatte oraya tırmandık! Defalarca "Burada ayağım kaysa aşağıdan parçalarımı bulabilirler mi acaba" diye düşünsem de aşağıya değil yukarıya bakmaya çalışarak zirvedeki kayaya çıktım. Benim gibi yükseklik korkusu had safhada olanlara göre değil bu işler ama ne yapalım...


Yorgunluktan sürünerek dağdan indik, tozumuzdan arınıp tekrar motora atladık ve şehre 30km mesafedeki şelaleye gittik.


Şelalenin yanındaki restaurant öyle güzel tavuk ve balık yapıyor ki, 3 haftadır her haftasonu oradayız; yağışlar ve dondurucu soğuklar başlamadan mümkün olduğunca keyfini çıkartmaya çalışıyoruz. Dağda dibine vuran enerjimizi yerine doldurup üzerine bir de tatlı yemiştik ki bir baktım 21.30'da uyuyakalmışım :)

Umarım sizin pazarınız da mutlu, huzurlu ve enerjik geçmiştir!

3 kişi üşenmeyip içini döktü:

Zeynep'in Evi dedi ki...

Ne güzel, küçük yerlerin aktivitesi çok kıymetli geliyor bana, oradaki herşey daha lezzetli sanki.. Bizim de burada spor salonumuzun olması burası için büyük birşey, küçük bir ilçe olduğundan bu yüzden çok mutlu oluyoruz, ama olimpik havuz da olsa hayır demezdik hiç:)

deniz dedi ki...

O sehri terkettim ve olimpik yuzme havuzu acilmis.

Aslı dedi ki...

@zeynep, gerçekten de öyle, büyük bir şehirde salonları havuzları bol bulunca insan "yarın giderim, sonra giderim" diye diye bir türlü gidemiyor ama böyle bir tanecik olunca kıymete biniyor :) Bizim gibi her an kilo almaya hazır olanlar için özellikle iyice kıymetli değil mi :))

@deniz, geçen yıl açılmıştı bu havuz aslında ama çok aksaklıklar vardı bu yıl yeni yeni yoluna giriyor gibi...

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Kim o?